۱۳۹۸ چهارشنبه ۷ اسفند
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
كارگاه آموزشي برنامه ارتقاي سلامت در محيط كار برگزار شد
كارگاه آموزشي برنامه ارتقاي سلامت در محيط كار برگزار شد كارگاه آموزشي برنامه ارتقاي سلامت در محيط كار در محل سالن اجتماعات اداره كل فني و حرفه اي استان خراسان جنوبي برگزار شد...

به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت بيرجند

كارگاه آموزشي برنامه ارتقاي سلامت در محيط كار در محل سالن اجتماعات اداره كل فني و حرفه اي استان خراسان جنوبي برگزار شد.

در اين برنامه كه با حضور كاركنان اداره كل فني و حرفه اي استان و شهرستان هاي تابعه به صورت كارگاهي و وبينار(اينترنتي) برگزار شد موضوعات مربوط به كليات خودمراقبتي، نرم افزار هاي حوزه سلامت ، بهداشت حرفه اي در محيط كار(ايمني ،ارگونومي)، تغذيه سالم و سلامت روان در محيط كار توسط مدرسين كارگاه ارائه شد.

 
 
 

شاملو مسوول واحد آموزش و ارتقاي سلامت مركز بهداشت بيرجند با اشاره به اهميت بحث خودمراقبتي در حفظ و ارتقاي سلامت افراد جامعه بر ضرورت تشكيل شوراي ارتقاي سلامت در محيط هاي كاري ادارت و اهميت آن در كاهش بار بيماري هاي شغلي و افزايش روحيه و راندمان كاري كاركنان تاكيد نمود.

وي در ادامه با بيان اهميت و جايگاه فضاي مجازي در انتقال مطالب بهداشتي بر توجه آهاد جامعه در زمينه استفاده مناسب از منابع اطلاعاتي صحيح تاكيد وگفت: تنها مرجع مراجعه به منابع بهداشتي مورد تاييد وب سايت هاي رسمي وزارت بهداشت و درمان و اموزشي پزشكي مانند آواي سلامت (www.iec.behdasht.gov.ir)  و ساير وب سايت هاي رسمي وابسته به مراكز علمي و تحقيقاتي مي باشد كه مردم مي بايست نسبت به انتخاب محتوي هاي مورد نياز خود به آنها توجه ويژه داشته باشند.

 شاملو همچنين با معرفي نرم افزارهاي موبايلي حوزه سلامت كه به سفارش دفتر آموزش و ارتقاي سلامت وزارت بهداشت آماده و دراختيار عموم قرار گرفته است اشاره كرد.
 
 
 

محمدي كارشناس بهداشت حرفه اي در رابطه با ارگونومي و ايمني محيط كار و راه هاي كاهش آسيب هاي شغلي مطالب مهم و كاربردي را به صورت تئوري و عملي بيان كرد.

راستين كارشناس تغذيه واحد بهبود تغذيه مركز بهداشت نيز با آموزش اهميت تغذيه سالم بر ضرورت رعايت بهداشت مواد غذايي و مصرف گروه هاي مختلف هرم غذايي در رژيم روزانه تاكيد نمود.

 
 
 

 

چوبداري كارشناس سلامت روان با بيان علل افسردگي و راه هاي كنترل و پيشگيري از بيماري هاي روحي رواني ، در خصوص نحوه انجام ريلكسيشن و راههاي كنترل استرس مطالبي را عنوان نمود .
 
 
 
منبع: مركز بهداشت شهرستان بيرجند تعداد بازدید: 115 تاریخ درج: 1397/09/08
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي- بيرجند  - بلوار شهيد خليل طهماسبي حد فاصل بلوار معلم و غفاري- مركز بهداشت شهرستان بيرجند
تلفن:31632801 ,31632800-056     دورنگار: 32445675-056   كدپستي9717853586     E-mail: hltb[@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal