۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۴ خرداد
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
مراسم آغاز سي و يكمين دوره آموزش بهورزي برگزار شد
مراسم آغاز سي و يكمين دوره آموزش بهورزي برگزار شد مراسم آغاز سي و يكمين دوره آموزش بهورزي با حضور معاون فني معاونت بهداشتي، رياست مركز بهداشت بيرجند،جمعي از كارشناسان مركز بهداشت استان و مسوولين ستادي مركز بهداشت بيرجند در محل مركز آموزش بهورزي و بازآموزي برنامه هاي سلامت برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت شهرستان بيرجند
 
  مراسم آغاز سي و يكمين دوره آموزش بهورزي با حضور معاون فني معاونت بهداشتي، رياست مركز بهداشت بيرجند،جمعي از كارشناسان مركز بهداشت استان و مسوولين ستادي مركز بهداشت بيرجند در محل مركز آموزش بهورزي و بازآموزي برنامه هاي سلامت برگزار شد.
 
 

ياري مسوول مركز با بيان خير مقدم به حاضرين در خصوص نحوه شروع دوره و تركيب دانش آموزان جديد بهورزي كه از شهرستان هاي مختلف استان مي باشند مطالبي را عنوان نمود.

 
 

دكتر زنگوئي مطلق با بيان وضعيت و جمعيت تحت پوشش مركز بهداشت بيرجند گفت:مركز آموزش بهورزي بيرجند به دليل اينكه در مركزاستان واقع شده است علاوه بر شهرستان بيرجند با پوشش شهرستان هاي سربيشه،درميان،نهبندان و طبس گلشن در زمينه آموزش بهورزان جديد مشغول به كار مي باشد.

رييس مركز بهداشت شهرستان بيرجند با اشاره به تاريخچه مركز كه از سال 1357 با پذيرش 37 نفردانش آموز در اولين دوره بهورزي آغازگرديد ؛ عملكرد آموزشي اين مركز را تاكنون مثبت اعلام كرد و گفت : مركز آموز بهورزي شهرستان بيرجند با  برگزاري 29 دوره آموزش بهورزي  و تربيت 503 نفر بهورز ؛ 14 دوره آموزش ماما روستا و تربيت 122 نفر ( با توجه به نياز روستا ها به حضور ماماي دوره ديده از سال  71  تا سال 87 ) ؛ 4 دوره آموزش بهورز ماما، با تربيت 26 نفر،( كه با توجه به طرح تربيت بهورز ماما از سوي وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي تا سال 88 انجام پذيرفت)؛ نقش به سزاي در تامين نيروهاي مورد نياز خانه هاي بهداشت تحت پوشش استان به عنوان يك پايگاه آموزشي مادر، از شهرستان هاي مجاوري كه مركز آموزش بهورزي فعالي ندارند ايفا نموده است.

 
 دكتر اميرآبادي زاده با تجليل از نقش و جايگاه بهورزان در سيستم بهداشتي بر اهميت خدمت رساني به مردم و ضرورت دقت در امر يادگيري و توانمندسازي بهورزان به عنوان نيرو هاي خط مقدم بهداشت در مناطق محروم روستايي تاكيد كرد.

معاون فني معاونت بهداشتي دانشگاه با بيان اينكه در استان خراسان جنوبي 315 خانه بهداشت با 491 نفر بهورز در حال خدمت رساني به اقشار مختلف مردم در سطح روستايي مي باشند؛ وجود خانه هاي بهداشت و بهورزان را به عنوان سدي محكم در برابر انتشار بيماري ها و ارتقاي سطح سلامت درمناطق محروم و دورافتاده استان عنوان كرد.

اميرآديزاده با اشاره به تغييرات عمده در وضعيت اقتصادي، توسعه فرآيند هاي كاري ، تغيير الگوي بيماري ها ،افزايش اميد به زندگي ،تغيير نگرش به سلامت ،اپيدميولوژي بيماري ها ،بيماري هاي نوپديد و بازپديد،كاهش مرگ و ميردرگروه هاي مختلف سني، برضرورت  تلاش بهورزان در زمينه يادگيري ، بكارگيري اطلاعات و ارتقاي سطح و كيفيت عملكرد در حوزه تحت پوشش خود تاكيد نمود.
 
 

گندمي يكي از مربيان خبره آموزشگاه بهورزي از ديگر سخنرانان اين مراسم بود كه با ارئه توصيه هاي مفيد و كاربردي به بهورزان ،نقش آنان را در كمك به ارتقاي سطح سلامت مردم بسيار با اهميت برشمرد.

 

 

از ديگر برنامه هاي اين مراسم  شعر خواني يكي از بهورزان در رابطه با بهورز بود كه مورد تشويق حاضرين قرار گرفت .

 
 
 
 
منبع: مركز بهداشت شهرستان بيرجند تعداد بازدید: 263 تاریخ درج: 1397/10/10
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي- بيرجند  - بلوار شهيد خليل طهماسبي حد فاصل بلوار معلم و غفاري- مركز بهداشت شهرستان بيرجند
تلفن:31632801 ,31632800-056     دورنگار: 32445675-056   كدپستي9717853586     E-mail: hltb[@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal