۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
فرمانداربيرجند به مناسبت هفته سلامت از واحد هاي ستادي و بهداشتي مركز بهداشت بيرجندبازديد به عمل آورد
فرمانداربيرجند به مناسبت هفته سلامت از واحد هاي ستادي و بهداشتي مركز بهداشت بيرجندبازديد به عمل آورد ناصري فرماندار بيرجند به مناسبت هفته سلامت در بازديدي از واحد هاي ستادي و مراكزخدمات جامع سلامت غدير و حاجي آباد،مركز بهداشت شهرستان بيرجند ،ضمن تبريك هفته سلامت به كاركنان، درجريان فعاليت ها و مشكلات بهداشتي قرار گرفت .

 به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت شهرستان بيرجند

ناصري فرماندار بيرجند به مناسبت هفته سلامت در بازديدي از واحد هاي ستادي و مراكزخدمات جامع سلامت غدير و حاجي آباد،مركز بهداشت شهرستان بيرجند ،ضمن تبريك هفته سلامت به كاركنان، درجريان فعاليت ها و مشكلات بهداشتي قرار گرفت .

 
 
 
 

 فرماندار بيرجند در اين ديدار كه در محل دفتر رياست مركز بهداشت انجام پذيرفت با اشاره به ضرورت طرح مسايل و مشكلات بهداشتي در كارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان در سال جاري همچون گذشته توسط مركز بهداشت بيرجند گفت: بسياري از مشكلات بهداشتي در شهر با ارائه راهكار هاي درست و مناسب قابل حل مي باشند.

 
 
 

دكترزنگوئي مطلق رياست مركز بهداشت شهرستان بيرجند ضمن خير مقدم به فرماندارو معاونين ايشان با تقديراز مجموعه فرمانداري بيرجند به لحاظ همكاري در برنامه هاي بهداشتي با اشاره به شعار هفته سلامت "مراقبت هاي بهداشتي اوليه راهي به سوي پوشش همگاني سلامت " گفت:دغدغه ها و مشكلات بهداشتي نيازمند حمايت و مشاركت همه دستگاه هاي اجرايي مي باشد كه خوشبختانه اين امر در شهرستان بيرجند به سبب پيگيري ها و طرح مشكلات در كارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان از وضعيت مطلوبي برخوردار است.

دكترزنگوئي مطلق با اشاره به مشكلات پديد آمده توسط سگ هاي ولگرد افزود: هزينه هاي بالاي اقدامات مربوط به پيشگيري از ابتلاء افراد به هاري بر سيستم بهداشتي به سبب وجود سگ هاي ولگرد هر روز بيشتر از قبل منابع مالي را مي بلعد و مانع از تخصيص در رديف هاي ديگر بهداشتي مي شود،كه با مديريت و برنامه ريزي جدي در خصوص اين موضوع مي توان از هدر رفت هزينه ها پيشگيري به عمل آورد.

رييس مركز بهداشت شهرستان بيرجند با اشاره به تعداد موارد حيوان گزيدگي در سال 97 گفت: در سال گذشته 400 مورد حيوان گزيدگي در شهرستان بيرجند اتفاق افتاده است كه با توجه به هزينه اقدامات پيشگيرانه براي جلوگيري ازابتلاء موارد به بيماري هاري (5ميليون تومان بابت هر مورد حيوان گزيدگي)( 2 ميليارد تومان) علي رغم تمامي اقدامات اجرايي در زمينه كنترل سگ هاي ولگرد در سطح شهرستان اين ميزان نسبت به سال پيشتر از آن، 11.25 درصد افزايش داشته است .

زنگوئي مطلق در ادامه بر ضرورت همكاري دستگاه هاي ذيربط از جمله شهرداري ،سمن هاي حمايت از حيوانات درزمينه جمع آوري ،ساماندهي ، عقيم سازي در جهت كاهش كلوني هاي سگ هاي ولگرد، در سطح شهرستان تاكيد كرد.

ناصري فرماندار بيرجند نيز در ادامه بر لزوم طرح موضوع در اولين جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان تاكيد و اقدامات مربوط به مركز بهداشت بيرجند را در زمينه مباحث بهداشتي بسيار ارزشمند برشمرد.

 

 

 

 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
منبع: مركز بهداشت شهرستان بيرجند تعداد بازدید: 169 تاریخ درج: 1398/02/08
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي- بيرجند  - بلوار شهيد خليل طهماسبي حد فاصل بلوار معلم و غفاري- مركز بهداشت شهرستان بيرجند
تلفن:31632801 ,31632800-056     دورنگار: 32445675-056   كدپستي9717853586     E-mail: hltb[@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal