فرماندار بيرجند به بسيج ملي كنترل فشار خون پيوست
جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي با حضور ادارت شهرستان در محل فرمانداري شهرستان بيرجند برگزار شد.

 

فرماندار بيرجند به بسيج ملي فشار خون پيوست

 
به گزارش روابط عمومي شهرستان بيرجند 
 

جلسه كارگروه سلامت و امنيت غذايي با حضور ادارت شهرستان در محل فرمانداري شهرستان بيرجند برگزار شد.

 
 
 

در اين جلسه ابتدا دكتر زنگوئي مطلق رياست مركز بهداشت با قرائت دستور دومين  كارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان با اشاره به شروع بسيج ملي كنترل فشار خون از 27 ارديبهشت ماه لغايت 15 تير ماه بر لزوم همكاري دستگاههاي اجرايي شهرستان براي پوشش كامل برنامه تاكيد كرد .

دكتر زنگوئي مطلق افزايش ميزان فشار خون در جامعه را يكي از دلايل اصلي برپايي اين كمپين از سوي وزارت بهداشت بر شمرد و گفت : 50 درصد افراد فشار خوني از بيماري خود اطلاعي ندارند .

رييس مركز بهداشت شهرستان بيرجند با اشاره به بالا بودن جمعيت شهرستان بيرجند نسبت به ساير شهرستان هاي استان ،موفقيت اين طرح را منوط به اجراي مطلوب برنامه در سطح شهرستان بيرجند بر شمرد و گفت: شهرستان بيرجند 34 درصد جمعيت استان را به خود اختصاص داده است و بيشتري نقش را در اجراي برنامه هاي كشوري وزارت بهداشت برعهده دارد.

 

 

دكتر كامبيز مهدي زاده معاون بهداشتي دانشگاه با بر شمردن اهميت كنترل فشار خون در جامعه بر ضرورت كنترل اين بيماري در جعيت تحت پوشش استان تاكيد نمود.

معاون بهداشتي دانشگاه ضمن قدرداني از دستگاه هاي اجرايي شهرستان در رابطه با همكاري در طرح هاي ملي برگزار شده از سوي دانشگاه علوم پزشكي تا كنون بر نقش ، جايگاه وظرفيت دستگاه هاي اجرايي براي همكاري در اين طرح ملي تاكيد كرد.

 
 
 

ناصري فرماندار بيرجند با تاكيد بر اهميت نقش و جايگاه بهداشت در جامعه ،پرداختن به مساله بهداشت و پيشگيري را از ضروريات سيستم بهداشتي درماني كشور بر شمرد و گفت: فشار خون به عنوان يكي از بيماري هاي غير واگير ساليانه هزينه هاي بالايي را بر سيستم بهداشتي درماني كشور تحميل مي كند.

 
 
 
 

فرماندار بيرجند با تقدير از عملكرد مركز بهداشت بيرجند در برگزاري جلسات كارگروه سلامت و امنيت غذايي شهرستان بر لزوم همكاري دستگاه هاي اجراي در اين برنامه تاكيد كرد

در پايان اين جلسه از اعضاي شركت كننده توسط تيم كنترل فشار خون مستقر در محل فرمانداري فشار خون گرفته شد و اطلاعات در سامانه ثبت فشارخون وارد شد.

لازم به ذكر است سامانه خوداظهاري فشار خون به آدرسwww.salamat.gov.ir  دردسترس افراد براي ثبت در سامانه بسيج ملي كنترل فشار خون مي باشد.

 
 
 
 
 
 
 
 
منبع:
مركز بهداشت شهرستان بيرجند
تعداد بازدید:
85
تاریخ:
1398/03/12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal