از 26 بهورز نمونه استان تقدير شد/ دكتر زنگويي: بهورزان سربازان خط اول نظام سلامت در خدمت به روستاييان هستند
از 26 بهورز نمونه استان تقدير شد/ دكتر زنگويي: بهورزان سربازان خط اول نظام سلامت در خدمت به روستاييان هستند

به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت شهرستان بيرجند

رئيس مركز بهداشت بيرجند، از برگزاري همايش استاني روز بهورز در مجتمع فرهنگي رفاهي سلامت دانشگاه خبر داد كه طي آن از 26 بهورز نمونه استان و شهرستان بيرجند تقدير شد
به گزارش روابط عمومي مركز بهداشت شهرستان بيرجند، دكتر اميرمهدي زنگويي مطلق در خصوص اين همايش گفت: در راستاي تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي در دانشگاه و توجه ويژه مسئولين دانشگاه و معاونت بهداشتي به امر صرفه جويي در امور مختلف، طبق هماهنگي هاي صورت گرفته، مراسم بزرگداشت روز بهورز با حضور روساء و معاونين بهداشتي شبكه هاي بهداشت و درمان استان، بهورزان منتخب استاني و شهرستاني، بهورزان بازنشسته بيرجند ،نمايندگان بهورزان و ... به صورت متمركز و به ميزباني مركز بهداشت بيرجند و همكاري معاونت بهداشتي دانشگاه برگزار شد.

 
 

وي با بيان اينكه نقش بهورزان در تامين سلامت جامعه حياتي و بسيار اثرگذار است خاطرنشان كرد: از بهورزان مي توان به عنوان سربازان خط اول نظام سلامت در خدمت به مردم شريف روستايي در خانه هاي بهداشت نام برد و نامگذاري اين روز فرصتي ارزشمند براي تقدير از زحمات اين قشر زحمتكش و پرتلاش است
رئيس مركز بهداشت بيرجند با اشاره به عشق، علاقه و انگيزه والاي بهورزان در ارائه خدمات سلامت محور به مردم افزود: از ديرباز تاكنون روند خدمت رساني بهورزان همواره با رضايت و موفقيت نسبتاً زياد همراه بوده است.
دكتر زنگويي مطلق با تاكيد بر اينكه پرسنل بهورزي با حداقل امكانات و منابع و با تلاش وافر در دورترين و محروم ترين نقاط استان به ارائه خدمات به مردم مي پردازند گفت: اميدواريم كه ما هم بتوانيم قدردان اين فعاليت ها و خدمات ارزشمند بهورزان در بيرجند و همچنين ساير شبكه هاي بهداشت و درمان وابسته به دانشگاه علوم پزشكي بيرجند باشيم.
وي در ادامه به ارائه گزارشي از برگزاري همايش استاني بزرگداشت روز بهورز پرداخت و گفت: اين مراسم با قرائت پيام دكتر دهقاني رئيس دانشگاه به مناسبت روز بهورز كه در آن آمده است: بهورزان در مسووليت خطير پيشگيري از بيماري‌ ها و صيانت از سلامت جامعه براي يكايك آحاد جامعه روستايي در دورافتاده ترين مناطق جغرافيايي كشور ايفاي نقش مي كنند و با نقش اثرگذار خود در كاهش مرگ و مير، افزايش اميد به زندگي و ارتقاء بسياري از شاخص هاي ديگر بهداشتي، توانسته اند باعث درخشش چشمگير نظام سلامت در عرصه بين المللي شوند و از بهورزان شاغل در مجموعه تحت پوشش دانشگاه قدرداني شده، آغاز شد.
رئيس مركز بهداشت بيرجند با بيان اينكه معاون فني معاونت بهداشتي دانشگاه از سخنرانان اين مراسم بود افزود: دكتر اميرآباديزاده نيز در اين مراسم بهورزان را نمايندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در روستاها خطاب كرد و در ادامه به بيان نكاتي درباره اهميت، جايگاه و نقش بهورزان در ارتقاء سلامت آحاد افراد جامعه پرداخت و همچنين از زحمات آنان در اين مسير قدرداني كرد.
دكتر زنگويي با اظهار اينكه در ادامه اين مراسم كليپ سخنان دكتر سعيد نمكي وزير بهداشت در همايش كشوري بهورزان و مربيان بهورزي به ميزباني مشهد مقدس پخش شد گفت: در بخشي از صحبت هاي دكتر نمكي اشاره شد كه آيا در حال حاضر بايد همانند گذشته بگوييم كه بهورز بايد 30 سال در خانه بهداشت بماند يا براي او، امكان ارتقا بگذاريم؟ نبايد بهورزان احساس كنند كه زير يك سقف كوتاه، تا آخر عمر ماندني هستند، چراكه احساس رشد و تكامل را اگر از انسان بگيريد، قطعا پويايي را از دست مي دهد. نه تخصص گرايي و فوق تخصص گرايي و نه محدود كردن بهورزان به منظور عدم ارتقا، جزو پروتكل هاي بنده نيست.
وي با بيان اينكه پخش كليپ گوشه اي از فعاليت هاي بهورزان در خانه هاي بهداشت بخش ديگر اين مراسم بود تصريح كرد: در ادامه آقاي يعقوبي به نمايندگي از بهورزان به بيان مشكلات كاري و معيشتي، اين قشر زحمتكش پرداخت و حل آن را در سه سطح شهرستاني، استاني و وزارت بهداشت خواستار شد
رئيس مركز بهداشت بيرجند با بيان اينكه از 16 بهورز نمونه استاني و 10 بهورز منتخب شهرستان بيرجند به همراه 10 بهورز بازنشسته مركز بهداشت بيرجند در يكسال اخير در اين مراسم قدرداني شد گفت: برش كيك روز بهورز از صحنه هاي جذاب و خاص اين مراسم بود
دكتر زنگويي مطلق در پايان تصريح كرد:اجراي گروه موسيقي محلي، خاطره گوئي، برگزاري مسابقه علمي و مسابقات ورزشي از جمله دارت ،پنالتي زني و طناب كشي از برنامه هاي جانبي اين مراسم بود كه با اهداء جوايز به برندگان به اتمام رسيد.
 
گفتني است 12شهريورماه در تقويم به نام روز بهورز نامگذاري شده است و دليل برگزاري اين مراسم در آبان ماه، مصادف شدن اين روز با ايام سوگواري محرم بوده است.

 
 

دكتر حسن اميرآبادي زاده معاون فني معاونت بهداشتي دانشگاه با اشاره به زحمات بهورزان در ارتقاي سلامت آحاد افراد جامعه ، در دور افتاده ترين نقات استان از زحمات بهورزان در راه حفظ و ارتقاي سلامت مردم تقديرو تشكر به عمل آورد.

 
 
 

 

 اهداء تقدير نامه به منتخبين استاني و شهرستاني و برش كيك روز بهورز از بخش هاي ديگر اين مراسم بود كه صحنه هاي جذاب و خاطره انگيزي را براي بهورزان در اين مراسم رقم زد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
اجراي گروه موسيقي محلي ،مسابقه خاطره گوئي ،مسابقه علمي ،مسابقات ورزشي پرتاب دارت ،پنالتي زني و طناب كشي از برنامه هاي جانبي در پايان اين مراسم بود كه با اهداء جوايز به برندگان خاتمه يافت.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
منبع:
مركز بهداشت شهرستان بيرجند
تعداد بازدید:
3871
تاریخ:
1398/08/28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal