مشاوره شيردهي

خدمات مركز بيرجند

شيرمادر بعنوان اولين و مناسبترين گزينه در تغذيه نوزاد پس از تولد مطرح شده و نياز كودك به مواد غذايي را تا 6 ماه تامين مي نمايد. اما بايد دانست شيردهي بعنوان يك فرآيند فيزيولوژيك و طبيعي بوده و تغذيه با شير مادر يك مهارت قابل يادگيري است كه تحت تاثير عوامل فيزيولوژيك، روحي ورواني و نگراني ها مي‌باشد. تغذيه با شير مادر بخشي از برنامه ريزي معمول والدين براي داشتن فرزندي سالم و طبيعي مي باشد و به شدت تحت تاثير آموزش هايي است كه افراد جامعه اعم از زن و مرد از دوران كودكي از منابع مختلف دريافت مي دارند. از برنامه هاي  مهم كاركنان سيستم بهداشت و درمان اين است كه با توجه به نيازهاي والدين ، با تكيه بر اطلاعات علمي روز رهنمودهاي روشن و توصيه هاي مداوم در موردتغذيه باشير مادر رابه آنها ارائه داده تا بتوانند بطور كامل در فرآيند شيردهي مشاركت نمايند.

                هدف: ارتقا سلامت و وضعيت رشد و تغذيه كودكان از طريق افزايش تغذيه انحصاري باشيرمادر در 6 ماه اول زندگي و تداوم شيرمادر تا پايان 2سالگي همراه با شروع بموقع غذاهاي كمكي مناسب.

   با ارائه راهكارهائي شامل: آموزش ، حمايت و  ارائه مراقبتها

           كليه مادران باردار وشيرده براي دريافت مشاوره شيردهي مي توانند روزهاي يك شنبه وسه شنبه ساعت 11-8 به مركز مشاوره شيردهي مراجعه نمايند.


        آدرس مركز مشاوره شيردهي: بيرجند- خيابان جمهوري اسلامي- جمهوري اسلامي 35- نرسيده به فلكه امام حسين (ع)- مركز خدمات جامع سلامت شهيد بهشتي شماره تلفن: 32222220

 
 
تاریخ به روز رسانی:
1397/04/03
تعداد بازدید:
4324
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal