معرفي پرسنل واحد سلامت دهان و دندان
 
 
 دهان و دندان
كارنامه سوابق كاري

سمت: مسئول واحد سلامت دهان و دندان

نام و نام خانوادگي: علي گلداني مقدم 
دكتر گلداني
مدرك: دكتراي دندانپزشك 
ايميل  : ali.goldani@bums.ac.ir

تلفن داخلي: 2949

مستقيم:05631632949 
فكس: 05632445675

سمت: كارشناس سلامت دهان و دندان 

نام و نام خانوادگي: سيد محسن بهداني

مدرك:  بهداشتكار دهان و دندان 
ايميل: mohsen.behdani@bums.ac.ir

تلفن داخلي: 2948

مستقيم:05631632948 
فكس: 05632445675
 آشنايي بيشتر با واحد سلامت دهان و دندان

سلامتي انسان به عنوان يك موجود زنده در گرو سلامت و همكاري اعضاي مختلف بدن است و عملكرد هر عضو بر فعاليت ساير اعضاء تاثير مي گذارد و مجموعه دهان و دندان به عنوان اولين قسمت دستگاه گوارش و دروازه ورودي مواد غذايي نقش ويژه اي در كاركرد مطلوب اين دستگاه و سلامتي كل بدن دارد.

سلامتي دهان و دندان ها با توجه به جايگاه ويژه اي كه از نظر تغذيه دارد منوط به تغذيه خوب و سالم,محيط و آب سالم,دانش اجتماعي وعملكرد مناسب براي تامين و ارتقاي سلامت آن و پيشگيري  از عوامل آسيب زننده به سلامتي آن مي باشد.

ارتباط سلامت دهان و دندان ها باسلامت انسان و شادابي و نشاط اجتماعي به خوبي شناخته شده و بهداشت دهان و دندان جايگاه خود را در نظام ارائه خدمات بهداشتي درماني باز يافته است.

بديهي است برقراري و ارتقاء سيستم هاي بهداشتي جز با آگاهي مستمر از وضعيت و نيازهاي جامعه ميسر نمي شود.درك شرايط موجود,مشخص كردن جايگاه خود,توجه به امكانات و توانايي ها و نقاط ضعف و تهديدهاي موجود هر جامعه مي تواند در تنظيم برنامه عملياتي گنجانده شود و با حداكثر استفاده از ظرفيتهاي موجود مي بايست در جهت پيشگيري از بروز بيماريهاي دهان و دندان و ارتقاء سطح سلامت دهان و دندان جامعه گام برداشت.

در اين راه همواره دو استراتژي آموزش و پيشگيري مد نظر مي باشد و اساس فعاليت هاي واحد بهداشت دهان و دندان را تشكيل مي دهد.

تاریخ به روز رسانی:
1397/12/04
تعداد بازدید:
4190
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal