۱۳۹۹ دوشنبه ۲۹ دي
پست الکترونیک نقشه سایت انگلیسی
اولین جلسه خانه مشارکت مردم در سلامت برگزار شد
اولین جلسه خانه مشارکت مردم در سلامت برگزار شد
اولین جلسه خانه مشارکت مردم در سلامت در تاریخ 25 شهریور99 در محل سالن آموزش و توانمند سازی  پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بیرجند
 
 

در این جلسه که با هدف تعیین رئیس خانه مشارکت شهرستان و آشنایی اعضای خانه مشارکت با شرح وظایف ،عملکرد و برنامه های خانه مشارکت در سطح شهرستان بیرجند برگزار گردید نمایندگانی از ادارات شهرستانی و سمن های محلی شرکت داشتند.
 
 

دکتر زنگویی مطلق رئیس مرکز بهداشت بیرجند ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه تشکیل خانه مشارکت مردم در سلامت را گامی مهم در دسترسی به اهداف سلامت در جامعه با مشارکت و خواست مردم عنوان کرد.
ایشان بروز بیماری کرونا را، فرصتی برای اهمیت دادن به مقوله سلامت از سوی بخش های مختلف جامعه عنوان نمود و گفت: کرونا هرچند مشکلات عدیده و سنگینی را بردوش جامعه و نظام سلامت باقی گذاشت اما با ایجاد همدلی و مشارکت بیش از پیش بین نهادهای مختلف اجرایی و مردمی برای ایجاد یک بسیج ملی ، صحنه های درخشانی را در مشارکت جمعی جامعه در کنار مدافعان سلامت رقم زد.
رئیس مرکز بهداشت بیرجند با اشاره به اینکه تمام امکانات و داشته های وزارت بهداشت پاسخگوی تامین تمام نیازمندی‌های جامعه برای سلامت نیست گفت: تنها 25 درصد نیاز مندی های سلامت جامعه را وزارت بهداشت قادر به پاسخ گویی است و 75 درصد دیگر برعهده سایر نهادها اجرایی کشور می باشد که در صورت مشارکت جمعی و عمل به وظیفه آنها در در راه ارتقای سلامت جامعه مشکلات سلامت جامعه تا حد بسیار زیادی قابل رفع می باشد.
 
 

دکتر حاجی آبادی رئیس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با اشاره به کارکردها و وظایف خانه مشارکت مردم در سلامت،شکل گیری این نهاد را یکی از مهمترین مقولات مربوط به مشارکت مردم در بحث سلامت عنوان کرد.
حاجی آبادی با تشریح مباحث مربوط به خانه مشارکت مردم در سلامت به توضیح در خصوص نقش و جایگاه نهادهای مختلف مردمی در تصمیم گیری و تصمیم سازی برای حل مشکلات سلامت از بطن جامعه پرداخت و گفت: مردم نقش مهم و اساسی در تعیین سیاست گذاری های کوچک و بزرگ مربوط به سلامت بر عهده دارند و مشارکت آنها در این زمینه می تواند موتور محرکه ای برای رسیدن به اهداف کلان مربوط به سلامت در جامعه باشد .
 
 

حسینی رئیس خانه مشارکت مردم در سلامت استان در این جلسه با توصیف اهمیت حضور مردم در حل مشکلات مربوط به سلامت در جامعه به تبیین جایگاه خانه مشارکت در حل مشکلات بهداشتی پرداخت و شکل گیری این نهاد را در سطح استان و شهرستان بسیار باارزش و ضروری عنوان کرد.

در پایان این جلسه خانم دکترچوبداری و آقای بیرجندی به عنوان رییس و نایب رییس خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان بیرجند با رای حاضرین در جلسه انتخاب گردیدند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع: مرکز بهداشت شهرستان بیرجند تعداد بازدید: 952 تاریخ درج: 1399/06/25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
خراسان جنوبي- بيرجند  - بلوار شهيد خليل طهماسبي حد فاصل بلوار معلم و غفاري- مركز بهداشت شهرستان بيرجند
تلفن:31632801 ,31632800-056     دورنگار: 32445675-056   كدپستي9717853586     E-mail: hltb[@]bums.ac.ir
ورود اعضاء
خروج
Powered by DorsaPortal