بازدید رئیس دانشگاه از مرکز بهداشت بیرجند/دکتر دهقانی: برای گذر از بحران کرونا باید تلاشی مضاعف تر داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی مرکزبهداشت شهرستان بیرجند

در ادامه بازدید های نوروزی رئیس دانشگاه از واحد های تابعه دانشگاه صبح امروز دهم فروردین ماه 98 با حضور در محل مرکز بهداشت شهرستان بیرجند ضمن تبریک سال نو به کلیه همکاران بخش بهداشت که در صف مقدم پیشگیری ،مراقبت و پیگیری بیماران کرونا در حال تلاش هستند از نزدیک در جریان روند برنامه های اجرایی واحد های ستادی مرکز بهداشت در زمینه برنامه ملی شکست کرونا قرار گرفت.

 
 

 

 دکتر محمد دهقانی فیروز آبادی با تقدیر از عملکرد مثبت تمامی کادر درمانی، بهداشتی و سایر دست اندرکاران در سطح دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در برنامه ملی شکست کرونا گفت: در این مسیر سخت و برای گذر از بحران کرونا می بایست تلاشی مضاعف تر داشته باشیم.

 

 

وی استفاده ازهمه ظرفیت نیروهای بهداشتی در بحث غربالگری کرونا را مهم بر شمرد و گفت: ضرورت دارد ازنیروهای بسیج مردمی ،سپاه،ارتش،راهنمایی و رانندگی ،نیروی انتظامی ،هلال احمر و سایر ارگان های دولتی که در این برنامه اعلام آمادگی داشته اند، از همکاری آنان نیز بیش از این استفاده شود.

رئیس دانشگاه با اظهار اینکه بیماران کرونا مثبت به عنوان بمب های متحرک نمی بایست در سطح جامعه رها باشند گفت: لازم است از تمامی اهرم ها برای توقف چرخه انتقال ویروس بهره گرفته شود.

دکتر دهقانی با اشاره بر ضرورت نظارت بیشتر بر واحد های صنفی ارائه دهنده خدمت که فعالیت آنها مجاز تشخیص داده شده است افزود: تداوم فعالیت این واحد ها می بایست منوط به رعایت موازین بهداشتی باشد

وی تصریح کرد: در جریان برنامه ملی شکست کرونا درصورت عدم رعایت موازین بهداشتی ازسوی هر واحد صنفی می بایست در اسرع وقت از طریق دادستانی و سایر ارگان های همکار برای توقف چرخه انتقال بیماری کرونا اقدام نمود.

رئیس دانشگاه، نمود برنامه های بهداشتی درحوزه پیشگیری ،مراقبت و نظارت ها را در اذهان عمومی و ارگان ها به جهت اهمیت مباحث مراقبتی و پیشگیری در برنامه ملی کرونا را با اهمیت بر شمرد و گفت : تمام سخت گیری های بخش بهداشت در گذشته و حال ، تنها برای حفظ سلامت مردم بوده است و تشدید آن در شرایط کنونی را بسیار مهم و حیاتی عنوان نمود.

دکتر دهقانی با آرزوی توفیق روز افزون برای یکایک مدافعین و حافظین سلامت در جبهه مقابله با کرونا ویروس گفت: اکنون چشم امید مردم برای حفظ سلامت،مراقبت وشکست این بیماری به کادر بهداشتی درمانی است

منبع:
مرکز بهداشت شهرستان بیرجند
تعداد بازدید:
3985
تاریخ:
1399/01/10
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal