کمیته شهرستانی برنامه مکمل یاری دانش آموزان با آهن و ویتامینD در سال تحصیلی جدید برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بیرجند

در ارتباط با اجرای برنامه کشوری ارتقای سلامت دانش آموزان از طریق آموزش تغذیه و مکمل یاری با آهن و ویتامین D، کمیته شهرستانی برنامه،از ساعت 9 تا 11 صبح  روز پنج شنبه، مورخه 99/8/15، در محل دفتر ریاست مرکز بهداشت بیرجند ، با حضور اعضای کمیته برگزار شد.

 
 دکتر زنگوئی مطلق ریاست مرکز بهداشت شهرستان بیرجند با اشاره بر اهمیت اجرای طرح در ارتقای سطح سلامت دانش آموزان گفت : شیوع بیماری کرونا در جامعه و نقش مکمل ویتامین D بر افزایش توان مقاومتی بدن در مقابله با بیماری کرونا باعث گردیده است که پیگیری اجرای این طرح از سوی مرکز بهداشت باهمکاری و مشارکت اداره آموزش و پرورش  برای گروه های هدف برنامه به صورت ویژه انجام پذیرد.
 
 
 یکه خانی،مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان بیرجند در ارتباط با برنامه مکمل یاری گفت : آموزش به عنوان رکن اساسی اجرای درست تمام برنامه ها می بایست در این طرح لحاظ گردیده و دانش آموزان و والدین در این زمینه توجیه گردند.
بجدی مسوول واحد بهبود تغذیه جامعه مرکز بهداشت بیرجند در ادامه با ارائه گزارشی از روند اجرای برنامه در سال های گذشته،بر ضرورت و فواید مصرف مکمل ها در افزایش ایمنی بدن در برابر عوامل بیماری زا مانند ویروس کرونا تاکید نمود وگفت: با توجه به صورت جلسه و مصوبات کمیته استانی برنامه که در تاریخ 99/8/05، در محل معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار کردید، وظایف و برنامه های هر یک از دستگاه های اجرایی، در این طرح مشخص گردیده است که لازم است با همت همکاران  در اداره آموزش و پرورش و مرکز بهداشت شهرستان بیرجند ، اهداف برنامه به طور کامل محقق گردد.
 
 
  بجدی با بیان اینکه برنامه مکمل یاری دانش آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم در شهرستان بیرجند، با هدف افزایش مقاومت سیستم ایمنی دانش آموزان در برابر بیماری ها، بهبود فرآیند یادگیری،پیشگیری از کم خونی و ...،  به طوررسمی و با اعلام در سامانه ی شاد از تاریخ 99/8/24آغاز خواهد شد گفت: با تصمیمات اتخاذ شده در کمیته ارتقای سلامت دانش آموزان شهرستان مقرر گردید مطالب آموزشی در قالب کلیپ،فایل و ... از طریق گروه های مجازی و همچنین سامانه ی آموزشی شاد قبل از شروع وحین اجرای ،در اختیار والدین و دانش آموزان قرار گیرد.
 

مسوول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت  گروه هدف این برنامه را دانش آموزان دختر و پسر مقاطع متوسطه اول و دوم عنوان نمود و گفت در این طرح دانش آموزان دختر  هر هفته یک عدد قرص آهن  به مدت 16 هفته ، و هر ماه یک عدد  مکمل 50 هزار واحدی ویتامین D به مدت  9 ماه  دریافت خواهند نمود که برای  دانش آموزان پسر تنها به مدت 9 ماه،هر ماه یک عدد مکمل 50 هزار واحدی ویتامین D داده خواهد شد.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر  کارشناسان ستادی مرکز بهداشت و اداره آموزش و پرورش مقرر گردید؛ با هماهنگی های صورت گرفته بین دو اداره، مراحل صدور ابلاغ برای رابطین و مجریان طرح در آموزشگاه ها، تحویل مکمل ها به والدین و تهیه بروشور و رسانه های آموزشی مرتبط در اسرع وقت انجام پذیرد.

منبع:
مرکز بهداشت شهرستان بیرجند
تعداد بازدید:
578
تاریخ:
1399/08/15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal