پایگاه تجمیع واکسیناسیون کرونا ویژه دانشجویان و دانشگاهیان شهر بیرجند افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بیرجند

پایگاه تجمیع واکسیناسیون کرونا ویژه دانشجویان و دانشگاهیان شهر بیرجند با حضور فرماندهی ناجا استان خراسان جنوبی، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ،ریاست مرکز بهداشت بیرجند و جمعی از مسولین شهرستانی در محل سالن شهید مطهری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند افتتاح شد

 
.

دکتر زنگوئی مطلق ریاست مرکز بهداشت شهرستان بیرجند باتشکر از جامعه دانشگاهی و یگان ویژه بیرجند که در زمینه تامین نیرو و مکان با مرکز بهداشت شهرستان بیرجند کمال همکاری را داشته‌اند گفت: با افتتاح پایگاه واکسیناسیون تجمیعی کرونا ویژه دانشجویان و دانشگاهیان بیرجند گام بزرگی در تسریع واکسیناسیون گروه هدف دانشجویان و دانشگاهیان برداشته خواهد شد


 

دکتر زنگوئی مطلق با اشاره به اهمیت واکسیناسیون کرونا ، از آن دسته از کسانی که تاکنون اقدام به انجام واکسیناسیون ننموده اند، خواست تا به لحاظ اهمیت موضوع و ضرورت انجام واکسیناسیون برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا اقدام نمایند.

ایشان همچنین با مخاطب قرار دادن عموم مردم در زمینه عدم توجه به شایعات موجود در سطح فضای مجازی عنوان نمود، پدیده واکسیناسیون عمومی مربوط به ویروس کرونا نمی باشد و نظام سلامت سال هاست با واکسیناسیون کودکان در تلاش برای حذف و پیشگیری از بسیاری از ویروس های خطرناک دیگری همچون فلج اطفال،سرخک ،سرخجه ،اوریون،سیاه سرفه و... بوده است و انجام واکسیناسیون یکی از کارکردهای های اصلی نظام سلامت کشور می باشد

 

دکترزنگوئی مطلق ترویج شایعات را از سوی عده ای ازافراد که با اهدافی مغرضانه سعی در کم جلوه نشان دادن تلاش های مدافعان سلامت در کنترل این همه گیری دارند را پدیده ای شوم در امر واکسیناسیون اعلام کرد که می تواند صدمات جبران ناپذیری را به سلامت عمومی جامعه در زمینه کنترل این همه گیری وارد آورد.

ایشان ضمن دعوت از مردم در زمینه دریافت مطالب صحیح علمی از مراکز معتبر ، وب سایت های وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور برضرورت توجه به منبع هر خبر،سطح علمی زمینه شغلی و میزان اعتبار فرد بازگو کننده مطلب در بیان مطالب پزشکی تاکید کرد.

رییس مرکز بهداشت بیرجند همچنین از مادران باردار برای انجام واکسیناسیون کرونا خواست تا هرچه سریعتر نسبت انجام آن اقدام نمایند چراکه جان فرزندشان در گرو سلامتی آنهاست و در موارد شدید بیماری و بستری در بیمارستان تزریق برخی آمپول ها برای نجات مادر می تواند موجب سقط جنین و از دست رفتن نوزاد به ناچار گردد.

دکتر زنگوئی مطلق همچنین از راه اندازی آمبولانس واکسیناسیون سیار کرونا با همکاری یگان ویژه برای آندسته از شهروندان که توانائی حضور در مراکز تجمیعی واکسیناسیون را ندارند خبر داد.

شهروند گرامی با مراجعه به سایت آوای سلامت به نشانی اینترنتی  iec.behdasht.gov.ir از آخرین اخبار و منابع آموزشی کرونا مطلع گردید.
 
 
https://iec.behdasht.gov.ir
 
 
 
 
 
 


 

منبع:
مرکز بهداشت شهرستان بیرجند
تعداد بازدید:
597
تاریخ:
1400/06/29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal