اولین کارگروه سلامت و امنیت غذائی شهرستان بیرحند در سال 1401 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بیرجند

اولین کارگروه سلامت و امنیت غذائی شهرستان بیرحند در سال 1401 با  حضور معاون سیاسی فرماندار، ریاست ،مسئولین وکارشناسان واحد های ستادی مرکزبهداشت،  مدیران و نمایندگان ادارات شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد . دراین جلسه که به منظور هم اندیشی  واتخاذ تصمیمات لازم  درخصوص تشکیل مجمع سلامت شهرستان،  گزارش وضعیت واکسیناسیون کرونا، گزارش مراقبت، کنترل ،پیشگیری ومبارزه بیماریهای منتقله از آئدس مهاجم در شهرستان بیرجند، ، هپاتیت A  برگزار گردید. شرکت کننده گان در جلسه به ارائه راهکار و اتخاذ تصمیم در خصوص موضوعات مطروحه پرداختند.

 
 

دکتر امیر مهدی زنگوئی مطلق ریاست مرکز بهداشت بیرجند  با بیان اهمیت تشکیل مجمع سلامت شهرستان ، اهداف ستاد پیشگیری ومبارزه بیماریهای منتقله از آئدس مهاجم ، ضرورت همکاری و اطلاع رسانی بیشتر در خصوص انجام واکسیناسیون نوبت اول ،دوم و سوم در گروه های هدف ، اهمیت بیماری هپاتیت A و لزوم هوشیاری در خصوص توجه بیشتر به این بیماری خطرناک و همچنین ضرورت پیگیری مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذائی قبلی و اهمیت انجام اقدامات به موقع در خصوص رفع معزلات بهداشتی مطالبی را عنوان نمود.

 
 

بیجاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ضمن تقدیر از مدافعان سلامت در راه مقابله با بیماری کرونا و تبریک هفته سلامت به تلاشگران این عرصه در سنگر سلامت گفت: دو نعمت است که می بایست قدردان آن بود اولین نعمت ،نعمت سلامت و دومین نعمت، نعمت امنیت که نبود هر یک امنیت جامعه را به خطر می اندازد .

 
 

ایشان همچنین در ادامه با اشاره به دستور کار جلسه، براهمیت و ضرورت همکاری با کارشناسان مرکزبهداشت بیرجند برای تامین سلامت مردم و تشریح مفاد دستورالعمل ها تاکید نمود.

 
 

در ادامه کارشناسان ستادی مرکز بهداشت بیرجند با پرداختن به موضوعات تخصصی مربوط به هر یک از مباحث ، اطلاعات لازم را به مدعوین در جلسه منتقل نمودند.

در پایان این جلسه از ادارات همکار مرکز بهداشت در اجرای برنامه های بهداشتی در طول سال 1400 تقدیر به عمل آمد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
منبع:
مرکز بهداشت شهرستان بیرجند
تعداد بازدید:
223
تاریخ:
1401/03/04
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal