خدمات بهداشت حرفه اي 2
                              برنامه بهداشت پرتو كاران
پرتو كاران

تعريف و تقويت همكاري هاي برون بخشي و درون بخشي به منظور حفظ و تامين سلامتي شاغلين در مواجهه با پرتوهاي زيان آور در محيط هاي كاري و پيشبرد اهداف و برنامه هاي پيش بيني شده و در دست اجرا با هدف افزايش دسترسي گروه هاي پرخطر( جوشكار،...) به خدمات بهداشت حرفه اي ويژه

برنامه بهبود روشنايي در محيط كار
روشنايي دركار

  روشنايي بعنوان يك عامل فيزيكي در محيط هاي كارمطرح ميباشد كه در صورت فراهم نبودن كيفيت و كميت مناسب آن، ميتواند به فاكتوري براي پيدايش برخي عوارض يا اختلالات بينايي، جسمي، روحي و يا حوادث در محيط هاي كار گردد. مطابق با شاخصهاي آماري، تعدادي از كارگاههاي تحت پوشش فاقد سيستم روشنايي مناسب بوده، لذا بالطبع درصدي از كارگران در معرض روشنايي نا مناسب ميباشند. بر همين اساس مركز سلامت محيط و كار با تدوين و ابلاغ طرح جامع عملياتي ساماندهي روشنايي در محيط كار در سال 1385 روند شناسايي و ارزيابي عامل زيان آور روشنايي را با هدف ساماندهي و اصلاح آن در محيط هاي كار آغاز نمود كه تا كنون ادامه دارد.

نظارت بر تامين، حفظ و ارتقاء روشنايي مطلوب به همراه تأمين پارامترهاي كيفي براي اهداف ايمني، سلامت و رفاه اجتماعي مستلزم اندازه گيري و ارزشيابي روشنايي در معابر، محوطه ها و داخل اماكن مسكوني، عمومي و صنعتي است. نظر به اينكه اندازه گيري و ارزشيابي روشنايي در محيط هاي مختلف نيازمند روش مناسب مي باشد، شناخت كامل در مورد اصول و روشهاي اندازه گيري، خصوصيات محيط، استانداردها، نيازهاي استفاده كنندگان و جنبه هاي كيفي تامين روشنايي داراي اهميت است.

 
تاریخ به روز رسانی:
1396/01/09
تعداد بازدید:
2516
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal