خدمات بهداشت حرفه اي 8

                   برنامه بهداشت بيمارستان

ارائه همكاري هاي برون بخشي و درون بخشي به منظور پيشبرد اهداف و برنامه هاي پيش بيني شده و در دست اجرا با هدف افزايش دسترسي شاغلين بيمارستان به خدمات بهداشت حرفه اي در قالب تشكيلات بهداشت حرفه اي در بيمارستان و اجراي برنامه هاي شناسايي كنترل عوامل زيان آور محيط كار

     

                          مديريت حوادث شيميايي

     توسعه صنعتي وپيشرفتهاي تكنولوژيكي گرچه استاندارد هاي زندگي را ارتقاء بخشيده ولي استفاده روزمره از هزاران نوع تركيب شيميايي در صنايع، در عين حال كه منافع بيشماري براي بشر به همراه داشته، به همان نسبت اورا با پتانسيلهاي خطر ناكي مانند حوادث شيميايي روبرو ساخته است. بروز حوادث متعدد شيميايي يكي از مهمترين پيامدهاي سوء كاربرد مواد شيميايي محسوب مي شود. اين دسته از حوادث علاوه بر تحميل خسارات اقتصادي شديد بر جوامع انساني، ممكن است امنيت مردم را نيز در گستره محلي، منطقه اي، ملي و حتي بين المللي بشدت تهديد نمايد.

اين برنامه با هدف هشدار به جمعيت ساكن شهرها در خصوص خطرات كارخانه هاي صنعتي شيميايي و همچنين كمك به آنها براي توسعه و تحول طرحهاي حفظ آمادگي در شرايط اضطراري، در سطح ملي و محلي به مرحله اجرا در مي آيد. ودر زمينه هاي اطلاع رساني آموزشي و امدادرساني در شرايط اضطراري به كشورها كمك ميكند . از سوي ديگر حوادث شيميايي زيادي در فرايند هاي حمل و نقل و نگهداري مواد شيميايي و استخراج مواد شيميايي نظير سيليس و... اتفاق مي افتد. از اين رو تدوين و اجراي دستورالعملهاي مربوط به چگونگي انبارداري و حمل و نقل اين دسته از مواد به روشهاي مختلف جاده اي، ريلي و هوايي ضروري مي باشد.

 

تاریخ به روز رسانی:
1396/02/18
تعداد بازدید:
2026
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal